Alpinet Mountain Maps Touristic Guide Mountain Clubs IIC Salvamont
   Caută      site hosted by Alpinet.org - your mountain guide   
Oameni deștepți
Posted by: Cătălin Olteanu in de-ale lui Cătălin Olteanu , de-ale lui Cătălin


8% din banii necesari pentru tipărirea revistei Munții Carpați au fost obținuți,
pe perioada primelor 36 de numere, din abonamentele trimise de iubitorii muntelui. Acesta este cel mai sigur sprijin pentru apariția ritmică a revistei.

Dacă nu aveți bani mulți la dispoziție,
abonați-vă măcar pentru trei numere (100.000 lei) și veți avea, periodic,
ghidul potecilor de altitudine, cu toate datele la zi.

Ne simțim onorați să facem cunoscute numele celor care au ajutat efectiv la apariția revistei Munții Carpați.

Adjud - Pelat Xavier; Aiud - Bande Adin, Bălan Ciprian, Coman Gabriel, Ingher Gizella, Kozma Levente, Marcu Ștefan, Nițescu Cristian, Pop Lucian Mihai, Ștef Mircea; Alba Iulia - Arăboaiei Marcel, Asociația Ecotur, Avram Dumitru, Căta Alexandru, Cioica Emilian, Coman Ștefan, Cristea Olimpia, Enache Elena, Giorgi Vasile, Gruian Irina, Iepure Alexandru, Irimie Radu, Jitaru Călin, Krizbai Iosif, Lazăr Nicolae, Leahu Viorel, Lörincz Mihai, Lungu Claudiu, Manole Bogdan, Moldovan Dragoș, Muncus Ioana, Nănescu Marinela, Nistorescu Claudiu, Oarga Horia, Pintea Felix, Pițu Nicolae, Pop Călin, Popescu Constantin, Pușcaș Mărioara, Scambloschi Virgil, Solomon Teodor, Todor Mirel, Țuia Dan, Zbarcea Florin; Albești Paleologu - Popescu Vasile; Alexandria - Dina Ionuț; Andrei Șaguna - Duma Cornel; Anina - Klump Ioan; Arad - Alunaru Cristian, Ambruș Eugen, Arion Vasile, Asociația Turiștilor Montani, Bălan Robert, Blasko Ludovic, Boran Octavian, Borza Gavril, Boscenco Claudiu, Bulboacă Dan, Călin Tatu, Chila Istvan, Ciosici Gheorghe, Clepcea Raul, Diaconu Oana, Drăgan Anca, Dușe Tănase, Fodor Roland, Foghiș Cornel, Gasser Alexandru, Gresinger Emil, Gureanu Dorel, Honiges Arank, Hotăran Octavian, Ianota Antoanella, Iercan Consuela, Ilisie Reka, Ioiart Cosmin, Iovi Anghel, Ittu Ioan, Kaposta Iosif, Karpati Zoltan, Kopka Anton, Kovacs Tiberiu, Lazăr Romeo, Liptai Ronald, Macoveiciuc Fănică, Marc George, Marincaș Ludovic, Mariș Remus, Mera Eugen, Micșa Ioan, Moldovan Nicolae, Moț Aurel, Muntean Ioan, Muntean Laura, Negrilă Alina, Popp Virgil, Putin Mircea, Rachici Alexandru, Raularian Rusu, Rădulescu George, Roza Maria, Rujan Liviu, Sabou Gruia, Săcui Mihaela, Seredan Cristina, Siska Szabo Zoltan, Stanciu Sorin, Șerban Ovidiu, Șeredan Cristina, Ștefanov Titus, Târla Cristian, Tulcan Mihaela, Ulici Mihai, Valea Simion, Vasilescu Ramona, Varga Ana, Vesa Samuel, S. C. Wega NPK, Wisnovschi Adrian, Ujj Agnes; Aricești Rahtivani - Cucu Ion; Asău - Potoroacă Radu; Aștileu - Damm Paul; Avrămești - Borbely Arpad; Babadag - Peiu Iulia; Bacău - Airinei Adrian,Alexandrescu Laurențiu, Apetroae Andrei, Atanasiu Costică, Baciu Marin, Baciu Marius, Băjenaru Codrin, Benea Dragoș, Bora Dragoș, Bușagă Ion Gabriel, Chilim Liliana, Chițanu Dumitru, Crâșmaru Dumitru, Damian Carmen, Dimitriu Florin, Driu Lucian, Duță Daniel, Feneru Florin, Feroiu Mihai, Gârleanu Dan, Gârleanu Doina, Hidigan Carmen; Huiban Cristina, Irimia Vasilica, Lucaci Claudiu, Măgdălinoiu Daniel, Medvedev Ovidiu, Munteanu Laura, Popovici Gheorghe, Simion Sergiu, Șerban Claudia, Teodorescu Ileana, Zănescu Daniel; Baia de Arieș - Andreica Cristian; Baia Borșa - Surducan Cristi; Baia Mare - Ardusătan Dumitru, Biblioteca Județeană, Boloveschi Ilie, Criste Ștefaniu, Fechete Răzvan, Forumul German Walter Ü, Gergely Robert, Goja Petru Lucian, Grovei Remus, Hogman Liviu, Leonte Ana, Mărginean Emil, Mihai Ion, Moldovan Marin, Moldovan Sebastian, Nagy Florin, Nagy Paul, Năsui Daniel, Novosivschei Claudia, Papp Lelia, Pelladi Oriana, Olar Roland, Petruț Cristian, Pop Eliza Oana, Potra Andrei, Puiu Matei, Roman Ștefan, Roșianu Remus, Saroz Gabriela, Söver Alexandru, Szasz Andrei, Șteți Larisa, Tănase Valeriu, Tersanszki Ștefan, Tomanicska Ingrid, Trofin Cătălin, Varga Liviu; Balint - Savu Virgil; Balș - Nicolae Emilian, Popescu Adrian, Șerban Gabriel, Tăbârță Elena; Baraolt - Denes Istvan; Bazna - Limbășan Dana; Băbeni - Trăistaru Grigore; Bădăcin - Gheție Maria; Băicoi - Chișcani Bogdan, Cârlan Vasile, Constantin Mihai, Stanciu Simona;
Băile Olănești - Feraru Nicu, Iancu Magda; Băița - Finteușan Mircea, Ioan Sâmziana; Bălilești - Gheorghiu Achim; Ceauru - Cojan Dumitru; Bărbătești - Casian Neagu; Bățanii Mari - Zsarnoczay Attila; Beclean - Falub Claudiu, Manea Cristian; Berbești - Bârdac Vasilica; Berca - Florescu Cătălin; Berislăvești - Ticuleanu Adrian; Bicaz - Leahu Mihai; Biharia - Poti Joszef; Bistrița - Albert Marius, Barteș Florian, Bere Lucia, Berkesy Corina, Beșuan Radu, Bojor Radu, Bozga Carmela, Chiciudean Alin, Ilovan Angela, Moldovan Luminița, Morar Cleopatra, Munteanu Doru, Radulovici Adriana, Szabo Dorina; Bârlad - Deliu Anamaria, Gătej Petru; Bârsa - Știole Traian; Blaj - Belea Adrian, Cândrea Dorin,Kohnerth Iulia, Pauletti Gabriel, Tarko Iulia; Bocșa - Cadar Teodora, Țifrea Liviu; Boldești-Scăeni - Baicu Mădălina; Borșa - Mihali Grigore; Botoșani - Albu Sorel, Asimionesei Alina, Balan Costel, Botan Vlad, Leonte Florin, Maxim Cristian, Nemțoiu Dan, Pădurariu Cătălin, Pătârniche Dan, Raicu Cristi, Suliuc Gheorghe, Tomiță Marcel, Tudor Mihail, Vlașcu Dragoș; Brad - Pârva Ioan, Rus Cristian; Bran - Tampa George, Voinescu Nicolae; Braniștea - Grosu Eugen; Brașov - Achim Daniela, Antohi Adrian, Balaban Bogdan, Bădescu Mihai, Bălan Claudiu, Bălan Dragomir, Bălan Sergiu, Bela Iulian, Belascu Ștefan, Benche Victor, Boac Virgil, Boieriu Dan, Boroghină Sandel, Bravcof S. A., Buciuman Adrian, Buzdugan Cătălin, Buzoianu Nicoleta, Ceornodolea Romeo, Chioran Cornel, Chioran Costel, Chișiu Dana, Chițu Mihai, Ciobanu Doru Călin, Ciolac Andrei, Ciulei Veronica, Cocuz Gabi, Codrin Constantin, Dan Cristian, Darie Daniel, Dănășel Cristina, Dâmboianu Călin, Despinoiu Dumitru, Dosa Dan, Dragomirescu Claudiu, Dumitrescu Alexandra, Dumitru Mihail, Dumitru Paul, Enciu Marius, Galu Alexandru, Gligor Maria, Gligor Zoltan, Gorun Dragoș, Grigore Marius, Gutt Walter, Hrușcă Paulina, Ilieș Ligia, Ionescu Constantin, Ionescu Dan, Jelea Rodica, Kivu Alcibiade, Lăncrăjan Mircea, Leonida Tudor, Luca Anemone, Lungu Elisabeta, Lupu Cătălin, Macsinoiu Corina, Manole Sorin, Mașca Ioana, Mate Istvan, Mititeanu Viorel, Moiceanu Mihai, Mondoc Oana, Naici Remus, Nastasi Virgil, Negoiu Ioan, Negrilă Nicoleta, Novac Ioan, Pașca Dorin, Pașca Lucian, Petrică Gabriel, Pică Gelu, Plută Darius, Popica Radu, Pop Sluka Cristina, Prunea Răzvan, Pușcașu Dorin, Rădulescu Mircea, Răvar Lucian, Rogozea Ion, Sasu Gheorghe, Sava Ion, Savu Radu, Săcărea Bogdan, Sănășel Cristina, Scorțanu Mihaela, Simerv S. R. L., Spiridonescu Răzvan, Stoica Eugen, Stroia Gheorghe, Suciu Luiza, Surducan Dan, Szotyori Gheorghe, Șerban Luca, Șerban Marilena, Șipoș Marton, Tăraș Eugen, Teodorescu Dan, Teodorescu Marius, Trif Septimius, Țechere Marius, Țibuh Cătălin, Ungureanu Cristian, Vanță Vasile, Vereșciaghin Lucian; Bran - Șaramet Adrian, Voinescu Nicolae; Brăila - Băcanu Neculai, Burtea Alice, Caldian Liviu, Caraivan Mihai, Câineanu Mariana, Costache Vasilica, Culea Adrian, Drăgănescu Aurelia, Eremia Gabriel, Glodeanu Constantin, Lupu Gigi, Mahonea Iordănel, Neagu Dănuț, Oprea Cristina, Panomarenco Ioana, Pârlog Carmen, Perlea Iulia, Smeu Tatiana, Șerban Narcis, Trifan Horia, Vrabie Grigore; Brănești - Nicolau Dumitru; Breaza - Găloiu Șerban; Broșteni -Simionescu Daniel; București - Abeg Gianina, Agenția de turism Patriot, Aldescu Dan, Alexandrescu Eugen, Alexandrescu Victoria, Alexandru Alina, Almăjan Liviu, Ambasada Austriei, Ambrosie Ionuț, Anania Iulia, Anastasiu Adrian, Andrei Mihai,
Anghel Andrei, Anghel Marian, Anghel Viorel, Arghiriade Gheorghe, Arvinte Mariana, Asociația Telefon Club, Atănăsoaiei Sorin, Avădanei Gabriel, Babei Sergiu, Baca Octavian, Baciu Gicu, Bacrău Radu, Badea Constantin, Badiu Luminița, Baiașu Ionel, Balgic Vasile, Banciu Adrian, Barar Doru, Bärbel Engerer, Barbu Sorin, Barents S. R. L., Barză Laurențiu, Băbuț Manea, Băjenaru Alex, Bălan Andrei, Bălan Nicolae, Bălănescu Valeriu, Bănică Răzvan, Bărbulescu Alexandra, Beldea Cristinel, Belgun Florin, Benea Dan, Berbec Marian, Bercea Angela, Berceanu Veronica, Biblioteca Centrală Universitară, Bituleanu Emilian, Bârsan Sergiu, Blacva Luciana, Blendea Răzvan, Bleoancă Alexandru, Blidaru Viorica, Boboc Cristian, Bobocescu Florentin, Bogdan Ovidiu, Bogdănescu Vlad, Bogos Laura, Botez Andrei, Botez Cătălin, Brad Ana, Braicu Bartolomeu, Braicu Ileana, Brad Ana, Brandibur Bogdan, Brașoveanu Marius, Brăneanu Dan, Brețcanu Oana, Bucur Gabi, Bucur Ileana, Bucur Viorela, Bucurescu Iuliana, Bude Laurențiu, Bujor Marius, Buturugă Nicoleta, Buzea Sorin, Buzea Viorel, Camen Daniel, Caraghiorghiopol Aurel, Carman Maria, Carasava Marian, Cardo Gabriela, Casetti Adrian, Caunii Andrei, Căpraru Emil, Cărăboi Adrian, Cândea Virgil, Cândea Bogdan, Cegu Adrian, Cerghizan Mihai, Cernat Mihai, Cernea Radu, Chițac Alexandra, Chițu Ion, Cioară Irina, Ciobanu Adrian, Ciobanu Anda, Ciorik Dan, Ciubotărescu Bogdan, Ciurea Constantin, Ciurlică Ana Maria, Ciurtin Marian, Clenciu Elena, Clenciu Marilena, Cocoș Ciprian, Codreanu Alexandru, Codreanu Ion, Cojan Paul, Cojocaru Delia, Colceag Andreea, Coman Gabriel, Comnicoserv S. R. L., Compas Costruct S. R. L., Cononenco Vanea, Constantin Florian, Constantin Ovidiu, Constantin Vasile, Constantinescu Cătălina, Constantinescu Daniel, Constantinescu Tudor, Cornițescu Lucian, Corodeanu Dinu, Costache Ciprian, Costache Ruxandra, Costin Ion, Coșbuc Ionescu, Cotta Radu, Crăciun Corneliu, Crăciun Viorel, Criclevitz Marius, Cristea Alexandru, Cristian Mihai, Crișu Ioan, Crișu Ovidiu, Cruceru Maria, Crudu Oana, Cuclea Daniel, Cucu Cătălina, Cucuetu Emilian, Cudelcă Andrei, Culea Adrian, Dan Petre, Danone S. R. L., Datcu Mircea, David Mihaela, Demetrescu Sorin, Demian Cătălin, Deneș Gabor, Dimoftache Mihnea, Dina Mihail, Dinescu Florin, Dinu Claudia, Dirațian Răzvan, Divrician Bogdan, Dobre Gabriela, Dobre Răzvan, Dobre Șerban, Dobrescu Cristian, Dobrescu Șerban, Dogariu Tamara, Dorobanțu Emil, Dosa Teodor, Dragomir Raoul, Dragotă Victor, Drăghici Cristina, Dudescu Andrei, Dudu Vasile, Duduman Mirela, Duică Antonio, Dumitrache Alexandru, Dumitrache Mircea, Dumitrescu Mihai, Dumitrescu Mircea, Dumitriu Cornelia, Dumitriu Elena, Dumitriu Alexandru, Dumitru Cristian, Dușceac Dinu, Duțu Mihai, Duțu Monica, Eberstein I., Enache Cornelia, Enache Cristian, Enache Liviu, Enache Sorin, Ene Costin, Ene Mariana, Ene Mădălina, Enescu Lucia, Fibinger Gabriel, Filea Matei, Filimon Valentin, Florea Claudiu, Florea Lucian, Florescu Radu, Florin Alexandru, Fulea Mihai, Fulea Alina, Fundația Km. 0, Fundația "Marco Polo", Ganceanu Vasile, Georgescu Lucian, Gabriel Gheorghe, Gănescu Valentin, Gheorghe Andra, Gheorghe Andrei, Gheorghe Cătălina, Gheorghe Ștefan, Gheorghiță Gabriel, Gheorghiu Tudor, Ghiga Mihail, Ghilț Cristian, Ghilț George, Ghinea Daniel, Ghiță Viorel, Golcea Vlaicu, Golopenția Dan, Gomoescu Marian, Goran Cristian, Grigoraș Ovidiu, Grigore Aurel, Grigorescu Mihai, Grim Tours Construct, Gruescu Radu, Haberstoch Liviu, Hagiescu Miriște Ioana, Halac Valentina, Halip Dan, Hera Radu,
Hossu Romulus, Hrib Nicolae, Husch Mihai, Iacomi Alin, Iancu Alexandru, Ifrim Marius, Iftinca Răzvan, Ilie Mugurel, Iliescu Gabriela, Iliescu Maria, Imecs Andreea, Ioachimescu Bogdan, Ionescu Alexandru, Ionescu Costică, Ionescu Daniela, Ionescu Răzvan, Ionică Răzvan, Ioniță Dan, Iopșa Alexandru, Iordan Marin, Iordan Vasile, Isac Valentin, Iscru Raluca, Ispășeșcu Alexandru, Isvoranu Andei, Iuriciuc Florin, Ivănescu Angela, Ivănică Cornelia, Jalbă Corina, Jalbă Corneliu, Jianu Aurelian, Kiszel Ioan, Koczar Ion, Kovacs Ana Maria, Laubach Cristian, Lauci Robert, Lazăr Cristina, Lăcătușu Violeta, Lăpădatu Marian, Lăța Maria, Lăzărescu Cristian, Leonte Corina, Lincă Nicolae, Loghin Dan, Lubenescu Dan, Lungu Anca, Lungu Bogdan, Lungu Paula, Manea Cătălin, Manolescu Ioan, Marcoci George, Marinescu Bogdan, Marinescu Emilia, Mariuc Gabi, Matache Ștefan, Mateescu Ionuț, Matei Dragoș, Maxim Iurie, Măciuceanu Crisanta, Mămularu George, Mărgăritărescu Alexandru, Mărieș Ovidiu, Mândiță Mihai, Merticaru Andrei, Mihai Marian, Mihalcea Andrei, Mihăilescu Cristian, Mihnea Marian, Militaru Corneliu, Mincu Anca, Minovici Andrei, Mirescu Daniel, Moanță Adriana, Modan Cristian, Mogoșan Ovidiu, Moldoveanu Cristina, Moldoveanu Dinu, Moldoveanu Katia, Moldoveanu Șerban, Moroianu Radu, Muntean Mihai, Munteanu Bogdan, Munteanu Marius, Mureșan Mihai, Murguleț Cristina, Muscaliuc Mugurel, Nagy Adriana, Naumesu Vlad, Năstase Adrian, Neagu Diana, Neamțu Claudiu, Nechiti Constantin, Nedelea Dan, Nedelea Mircea, Negoiță Adrian, Negoiță Viorel, Negrescu Bogdan, Negrețu Florin, Nica Adrian, Nichifor George, Nichita Florin, Nicolae Cristian, Nicolae Liviu, Nicolae Valentin, Niculescu Călin, Nistor Valentin, Nistorescu Marius, Nistoroiu Gheorghe, Niță Dragoș, Nițescu Dan, Nițulescu Emanuel, Obradovici Liliana, Oganovici George, Olimpic International Turism, Olteanu Cătălin, Oprescu Dan, Opriș Antoneta, Oțel Mihai, Paiscar Constanța, Panduru Andreea, Pantea Marius, Pascu Pompiliu, Agenția de turism Patriot, Paul Lorena, Pătruț Gabriel, Păun Alexandru, Păun Octavian, Peculea Marius, Petculescu Dan, Petrache Gabriela, Petrariu Constantin, Petrescu Dan, Petrescu Prahova Cristian, Petrescu Stela, Pietrăreanu Dorin, Pintilie Vlad, Pință Iuliana, Pârlac Emanuela, Platon Vitalie, Pleșa Dan, Podotu Mirela, Polipciuc Maria, Ponoran Sturna Andrușa, Pop Laurențiu, Pop Octavian, Popa Ioan, Popa Mădălin, Popa Viorica, Popa Vlad, Popescu Alexandru, Popescu Alina, Popescu Aurel, Popescu Corneliu Petru, Popescu Mihai Cristian, Popescu Demian, Popescu Mihnea, Popescu Ruxandra Irina, Popescu Silviu, Popescu Valentin, Popescu Vladimir, Popârțac Monica, Popovici Nicolae, Popovici Vlad, Postolera Gabriela, Pozitiv Consulting S. R. L., Pratten David, Prescure Cătălin, Proca Horia, Radosici Liliana, Radu Carmen, Radu Mihaela Alina, Radu Sivia, Rădulescu Marian, Rădulescu Răzvan, Robu Vasile, Rotaru Ștefan, Roșca Andrei, Roșu Florian, Roșu Gabriela, Rusen Constantin, Rusu Cerasela, Rozolino Antonela, Saidel Tudor, Samoil Andrei, Sandu Theodor, Sava Adrian, Săftoiu Octavian, Săftulescu Gabriel, Sănducu Iulian, Scarlat Laurențiu,
Sencovici Cristian, Sfetcu Florentina, Silvianu George, Sima Dragoș, Simioana Romeo, Simion Radu, Sâmboteanu Cătălin, Sânpetrean Comșa Gheorghe, Sârbu Grigore, Sârbu Nicoleta, Slavnicu Daniel, Slăvoiu George, Smaranda Samad, Soare Daniel, Soare Ion, Softride S. R. L., Stan Gabriel, Stan Mariana, Stan Petruț Daniel, Stanca Alexandru, Stanciu Adina, Stanciu Ștefan,
Stancu Daniela, Stancu Dumitru, Stăiculescu Teodor, Stănculescu Liviu, Stănescu Dana, Stănică Marius, Stoian Constantin, Stoica Andrei, Stoicescu Emanuel, Stoicia Alexandru, Stoiculescu Cristian, Stratone Viorel, Stratulat Ciprian, Stratulat Gabriela, Strâmbeanu Atanasie, Stroe Silviu, Stroini Carmen, Strugaru Nicolae, Strugariu Robert, Szabo Andrei, Szasz Gabor Aron, Șerban Maria, Șerban Ștefan, Șerbu, Ștepan Alexandru, Ștefănescu Alina, Șoacă Georgiana, Ștefan Laurențiu, Ștefan Lucian, Ștefan Mihail, Ștefan Mihăiță, Ștefan Octavian, Ștefănescu Rodica, Șucu Cristian, Tabacu Dan, Teodorescu Adrian, Teodorescu Anca, Teodorescu Ciprian, Teodorescu Robert, Teodosiu Petru, Tilicea Dorin, Toader Sebastian, Tritonic Media S. R. L., Tsakiris Cristian, Tucanu Cristian, Turlea Răzvan, Țolea Diana, Țuică Florian Flavius, Țuțu Ciprian, Udma Eugen, Udriște Adrian, UM 2427, Ungureanu Dragoș, Ungureanu Laurențiu, Universitatea Ecologică, Universitatea Româno Americană, Urian Paul, Ursache Gugy, Ursu Cosmin, Uzum Mihai, Valeriu Ana, Valeriu Ruxandra, Varga Gabriel, Vartanian Alexandru, Vasile Viorel, Vasilescu Dan, Vasilescu Doru, Vasilescu Emanuel, Vasilescu Olga, Vasiliu Radu, Vărăreanu Cristian, Velcescu Cornelia, Veleanovici Arnold, Verniș Daniel, Velcescu Cornelia, Vijelie Valentin, Vincene Florin, Vlad Carmen, Vlaicu Gabriela, Vlădulescu Mircea, Vlădulescu Monica, Voicilă Cristian, Voinescu Tudor, Voitovici Monica, Voinu Raluca, Zamfir Constantin, Zamfir Cornel, Zegheru Cristi, Zlăteanu Ilie;
Budoi - Școrvan Alina; Buhuși - Ionașcu Mihai; Bușteni - Adam Lucian, Bocu Jean, Ionescu Eugeniu, Rujoiu Petruș, Viorel Voicu; Buzău - Alexandru Ana, Alexandru Ecaterina, Barbu Marius Augustin, Barbu Neculai, Bogdan Cătălina, Bogdan Ștefan, Costache Daniela, Costache Elena, Cucu Claudiu, Culiță Teodor, Marinescu Cristian, Matei Dan, Mâncu Mihai, Negulescu Adrian, Nicolau Maria, Popescu Laurențiu, Răican Alina, Roșeanu Robert, Ușurelu Bogdan, Vulpe Gabriel Dragoș; Buziaș - Râmpu Petru Laurențiu; Caracal - PâslaruCălin; Caransebeș - Dragomir Ioan Adrian, Grigorescu Monica, Ionescu Bogdan, Jurcă Flavius, Marcu Adrian; Carei - Alexan Mariana, Orosz Attila; Căbești - Petcu Ioan; Călan - Platinca Raul; Călărași - Gheorghiu Constantin, Micu Valentin; Călimănești - Stan Nicolae; Cățelu - Ionescu Adrian; Câlnic - Istrate Vasile; Câmpia Turzii - Cerghizan Ion, Tothăzan Adrian; Câmpina - Apostolescu Victor, Focșa Mădălin Cristian, Miroiu Adrian, Neda Alina, Stoica Alexandru, Sumbasacu Mihai, Toporaș Liviu, Tudorache Mihai; Câmpulung Moldovenesc - Buta Bogdan, Ene Marcel, Tudorean Petru, Vranău Mihaela; Câmpulung Muscel - Costea Eduard, Luca Mihăilă Ioan, Popa Victor, Popescu Petre, Stancu Marius, Șerbu Mircea; Ceauru - Cojan Dumitru; Cehu Silvaniei - Gal Ioan; Cenad - Cenad Ion; Cernavodă - Popescu Marius; Cheia, de Cluj - Kardos Balazs; Cheia, de Prahova - Ujica Aurelian; Chiliile - Popa D. Viorel; Chirlești Șețu - Panait Sorin; Chișineu Criș - Senteș Adrian; Chiuiești - Sătmar Otilia Cristian; Ciolpani - Boicu Nicolae; Cisnădie - Ilieș Marius,Kieltsch Lucian, Opriș Laura, Stanovici Nicolae, Telegariu Iulian; Câmpeneasca - Jora Octavia; Clinceni - Gheorghe Alexandru; Cluj-Napoca - Balla Andrei, Balog Mihail, Băieș Sebastian, Belbe Florianu, Bizo Septimiu, Boczog Judith, Bodea Ciprian, Brădeanu Alin, Buțurcă Milia, Buzura Ioan, Călătan Daniel, Căpraș David, Chibacu Mircea, Chidean Ioan, Chifu Emil, Chiorean Dan, Chira Gabriela, Chiriță Radu, Chira Flaviu,
Chircu Florin, Clubul de cicloturism Napoca, Copândean Romul, Crăciun Ovidiu, Creț Aurel, Crișan Mircea, Crișan Paul, Croitoriu Dragoș, Dan Dragoș, Dan Valentin, Dan Victor, Darabuș Attila, Diaconescu Iulia, Diaconescu Șerban, Diudea Ovidiu, Dolcan Marius, Domnița Mariana, Dumitru Gheorghe, Egly Melinda, Fabian Lăcrămioara, Fangli Carol, Fejer Akos, Fellner Doris, Gănescu Sergiu, Ghilezan Nicolae, Goia Marin, Gönczi Lidia, Guja Horațiu, Gyurcsanyi Eszter, Hedeșiu Virgil, Iacob Iulia, Iancău Marian, Iubașiu Andrei, Jucan Ioan, Kiss Oliver, Kocsis Mircea, Korodi Laszlo, Kory-Mercea Bogdan, Leuca Teodor Eugen, Luca Sorin, Luscalov Adrian, Magdun Horea, Mager Sorin, Malos Cristi, Man Viorel, Manciulea Adriana, Marian Cornel, Marton Bella, Martonossy Magdalena, Mathe Ioan, Mendel Toma, Mezei Erzsebet, Mihalca Rodica, Mititean Radu, Moisa Dan, Moldovan Lavinia, Nagy Arnold, Nagy Lajos, Nagy Ludovic, Năsăudean Silvia, Nedelcu Dorel, Nedelcu Marius, Nicolau Sanda, Oroșan Dorin, Pal Andras, Palczer Ioan, Pap Jenö, Paranici Ionel, Petrașcu Dragoș, Pintilie Daniel, Pintilii Anca, Pop Elena, Pop Valer, Popescu Dan, Popp Ioana, Porr Paul, Prezenszki Tiberiu, Puia Daniela, Puiu Laurențiu, Puiu Răzvan, Rancea Alin Cristian, Răcean Felicia, Roman Mihail, Roșca Dan Ionuț, Ruja Marius, Rus Marius, Sabău Ioan, Sacaliș Diana, Sâmpăleanu Ioan, Sârbu Ioan, Sârbu Ioana, Schreiber Wielfried, Sebeștean Francisc, Sebestyen Zoltan, Simon Kristina, Simionescu Lucian, Silion Vasile, Societatea Carpatină Ardeleană, Solomeș Yvonne, Soros Gabriel, Stupar Radu, Szabo Eugen, Tăuțan Horia Dan, Toderean Gabriela, Trif Ilie, Tripon Cristian, Tudoran Radu, Țâgșorean Adriana, Țugulescu Paul, Uifălean Aninia, Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară, Vanciu Anca, Vasian Horațiu, Vădan Gabriela, Zaharia Alina;
Codăești - Hodaș Serenela; Codlea - Antal Dalma Delia, Botea Emanuel, Florin Ileana, Gușeilă Mihai, Marian Ciprian, Neagoe Ciprian;Colibași -Burcea Noni;Comarna -Amarandei Virgil;Comarnic - Clubul Mugur de Colț;Deliu Anamaria; Constanța - Agenția de Protecție a Mediului, Airoaie Marieta, Anghel Andrei, Axiote Florentina, Bălan Elena, Belu Astride, Belu Mircea, Biblioteca Județeană, Buzoianu Dumitru, Cantaragiu Silviu, Cartale Aurora, Cazacu Adrian, Coman George, Drăjneanu Ioan, Florea Lucian, Florea Tatiana, Gavrilă Nicoleta, Ghiță Gabriel, Manole Marius, Marin Laurențiu, Memedim Daniyar, Mircea Ionel, Mircea Marin, Mihalache Sergiu, Mirea Dănuț, Moraru Mariana, Neicu George, Nica Daniela, Olteanu Radu, Papadopol Mariana, Pavel Dan, Pătrănoiu Constantin, Pătrașcu Adrian, Pârlog Paulina, Pârvu Mihaela, Petcu Diana Antonia, Petre Alexandru, Popescu Eugeniu, Popescu Monica, Resmeriță Gabriel, Robescu Robert, Sabie Simon, Severin Silvestru, Stanciu Constantin, Stelian Doina, Stoian Aurica, Stratulat Nicușor, Șerban Cristian, Șerban Florin, Șerban Mircea, Teslaru Stoian, Zaharia Dumitru; Cornetu - Adâncu Sergiu; Cornu - Iancu Petrina; Costești - Diaconescu Honoriu, Stoican Florin; Covasna - Bartok Attila, Posea Cornel; Craiova - Andreescu Ștefan, Barbu Gheorghe, Barbu Ionela, Biblioteca Județeană Craiova, Biblioteca Universitară, Bâcu Lucia, Bârdu Ioan, Borș Adrian, Cameniță Alexandru, Catană Luminița, Cerbulescu Cătălin, Chiriță Florin, Chiurtu Doru, Chiva Liviu Ovidiu, Clubul de speologie Vulcan, Coandă Ion, Costea Ștefania, Croitoru Nicolae, Dăbuleanu Cristina, Dăscălescu David, Docheru Siminov, Fântână Gabriel, Gae Radu, Georgescu Valeriu, Goja
Alexandru, Grecu Laurențiu, Harrison Glen, Ilie Aurelian, Inășel Gabriel, Ionescu Cristian, Isvoranu Marian, Ivășchescu Sorin, Livezeanu Marian, Manolache Marin, Marinescu Ilie, Matei Mihăiță, Măgureanu Gabriel, Mârzan Gheorghe Dan, Mitroaica Nicolae, Mitu Răzvan, Niculicioiu Roxana, Oșca Petrișor, Panciu Marian, Patriciu Georgeta, Păpălău Dumitru, Păun Florin Viorel, Păun Narcis, Petrescu Răzvan, Pâslaru Călin, Popa Gheorghe, Popa Viorel Dan, Popescu Claudiu, Popescu Florin, Preduț Maria, Puținelu Alexandra, Racu Alexandru, Rusu Remus, Smaranda Mihăiță, Spătaru Maria, Șendroiu Adrian, Tatomir Vasile, Terpeziceanu Cosmin, Trușcă Georgeta, Turcin Claudiu, Tunsoiu Florian, Vasile Mihaela, Vasilescu Liviu, Velescu Constantin, Vetezi Niculae, Vladu Emil;
Crăiești - Cârlan Gheorghe; Cristeștii Ciceului - Rus Dănuț; Cristian - Institutul de Montanologie; Cristuru Secuiesc - Kovacs Iosif Zoltan; Cugir - Dincă Florin, Nicula Mariana, Oneț Cristian, Șuteu Călin; Curtea de Argeș - Manda Nicolae, Mihai Ion, Mohanu Marius, Radu Cristian; Curtici - Dărăbuț Gianny; Czech Republic - Jaroslav Novotny; Daneți - Drâmboi Cristian; Dârlos - Mija Radu; Dej - Cocan Călin, Crăcea Enikö; Medgyesi Andras, Păscălina Claudiu, Szatmari Arpad; Deleni - Primăria; Deta - Braicu Edita; Deva - Administrația Parcului Național Retezat, Arendaș Bogdan, Avrămescu Lucian, Bedreag Ovidiu, Coadă Lucian, Dan Cosmin, Fanaca Sandrina, Filimon Elena, Gherman Dragomir, Grecu Paul, Jianu Nicolae, Kurta Oprean Daniela, Lungu Cristian, Moise Elena, Marc Antoniu, Martin Simona, Mateiu Ana, Muntean George, Neag Alexandra, Neag Ionel, Nicula Cristian, Olar Marius, Paca Emil, Șuteu Călin, Teucă Lavinia, Todor Ioan, Tripexpert S. R. L., Tudorache Augustin Florin, Ulita Răzvan, Zalanyi Ladislau; Dițești - Ioan Cristian; Dobârlău - Tăraș Eugen; Dobricionești - Groza Doru; Domnești - Damian Nicolae; Dorna Candreni - Candrea Nicoleta; Dornești - Silvas Gabriel; Dorohoi - Boicu Adrian, Tanasă Petre; Drăgășani - Iacob Alexandru, Preduțoiu Valentin; Drobeta Turnu Severin - Bâlgăr Adrian, Dumitrescu Maria, Ghiță Oana Claudia, Mihăilescu Aida, Moșanu Naziana, Novac Dragoș, Oprenescu Gavrilă, Speo Alpin MH, Stoian Simion, Sturek Andrei; Dulcești - Șleru Gheorghe; Dumbrăveni - Coțofan Marius, Tempianu Radu, Tomescu Gheorghe; Dumbrăvița - Gal Ladislau, Orban Ladislau; Făgăraș - Dinu Laura, Isăilă Șerban, Popa Alexandru Ionel, Sas Ioan, Stroia Gheorghe, Trâmbițaș Sorin, Zöld Ioan; Fălticeni - Apetroaie Călin, Cril Daniel; Făurei - Bâtcă Eugen; Fieni - Bocanciu Ileana, Dinu Daniel; Filipeștii de Pădure - Ioan Cristian; Focșani - Apostu Nicușor, Cașu Dana Adriana, Clubul de turism Sinistrații, Constantinescu Ioan, Florea Ioan, Grigoriu Viorel, Ilie Romeo, Manolache Liviu; Frumușeni - Rusu Aurel; Galați - Albert Lucian, Anghel Marian, Apostol Tudorel, Balinca Alina, Bleoancă Alexandru, Boboc Ionel, Botezatu Alecu, Boscornea Laurențiu, Caval Marian, Ceancă Cristian, Cheșcă Alina, Ciobotaru Dan, Constantin Cătălin, Costache Doru, Cristea Eugenia, Dima Florin, Dimitriu Adrian, Dogaru Florin, Dragomir Gabriela, Elisei Cezar, Gheorghe George, Gheorghiu Gabriel, Gheorghiu Sebastian, Goria Dan, Grecov Viorica, Grămadă Gicu Ionuț, Hanganu Monica, Harja Cristinel, Horghidan Claudiu, Ifrim Iacob, Jiglău Vasile, Lungu Lucian, Macovei Emil, Marcu Sorin, Marin Ion Florin, Mănescu Octavian, Mirică Ovidiu, Moisi Petruța, Nedelea Constantin, Nedelea Ilie, Nițu Elena, Păcleanu
Steluța, Podaru Dan, Popa Daniela, Postolache Marian, Prunaru Nicu, Răuțoiu Petre, Sârbu Ciprian, Stamatin Sergiu, Stamatin Viorel, Stănescu Dorina, Talabă Mariana, Teodorof Eugeniu, Titinschneider Vladimir, Toderașcu Dan, Tufă Florin, Țurcan Daniel, Vasilescu Felician, Vârlan Aurelian, Zahiu Ion, Zvorișteanu Lucian;
Gheorgheni - Biro Tibor, Country Wild S. R. L., Fundația Naturland, Szekely Ștefan, Tatar Attila; Gherla - Kasza Tamaș, Pestina Cristina, Socaciu Ionuț Adrian, Tarisnyas Ștefan, Todoran Marius, Țegher Ștefan, VinczeAttila; Ghimbav - Câplea Mihaela; Giroc - Biraș Claudiu; Giurgești - Vieru Alexandrina; Giurgiu - Dragomir Sorin,Frâncu Vasiel Dumitru,Gheoaldă Dan,Pantelimon Cornel, Stoenescu Constantin; Grădiștea - Tudorache Paul; Gura Humorului - Andronic Adriana, Cicu Gabriel, Florea Dănuț, Oanea Daniel; Gurasada - Farcaș Dorin; Hapria - Morar Daniel; Hațeg - Laza Cristian, Pârâu Solomon, Prodan Ioan, Todoran Dumitru Horia, Țara Hațegului S. A.; Hârlău - Ciobanu Ciprian, Tipișcanu Cristian, Vânătoru Gabriela; Hlipiceni - Brumă Anca; Huedin - Zelei Cristina; Hunedoara - Breban Radu, Dolcan Marius, FarcașRodica, Gârdaliu Marius, Ionicescu Ioan, Ivașcu Alin, Marchevca Marius, Mândrean Gabriel, Moldovan Mircea, Nistor Maria, Roman Fenița Camelia, Timaru Nicolae, Toma Octavian, Sabou Adrian; Iacobeni - Carp Liviu; Iași - Andrieși Maria, Anistoroaiei Răzvan, Aruștei Sorin, Asăndoae Elena, Barbu Răzvan,Bârsan Mircea,Bloj Raul, Borleanu Violeta, Burceag Eduard, Buta Bogdan, Catargiu Andrei, Catargiu Valeriu, Ciocârlan Andrei, Ciumașu Râmbu Cecilia, Câmpeanu Ciprian, Cârlescu Bogdan, Cleju Ioan, Constantinescu Oana, Cosmolesei Marius, Cristea Alexandru, Cuba Cristian, Dăscălescu Florin, Dona & Co S. A., Doroftei Marius, Drosescu Radu, Duceac Bogdan, Dulhaniuc Constantin, Enachi Maria, Gafencu Mihai, Gorcea Constantin, Grigoraș Constantin, Grigoraș Cristian, Harter Radu, Henkel Ecolab S. R. L., Hrițcu Andrei, Huian Elena, Hultoacă Cristian, Iștoc Marius, Karoves S. R. L., Latiș Adela, Manolică Alexandru, Marcu Adriana, Marian Călin, Maxim Mirela, Medrihan Sorin, Mercaș Octavian, Morariu Cătălin, Moraru Vasile, Movileanu Cătălina, Murgulescu Liviu, Neamțu Andrei, Necula Liviu Constantin, Pară Mariana, Patrulea Sânziana, Perju Beatrice, Pitu Ionuț, Platon Constantin, Popa Elena, Popa Ioan, Predeanu Silvestru, Puiu Decebal, Rădeanu Gabriel, Rânja Ovidiu, Roată Cristian, Roșca Mircea, Rusan Andrei, Simion Sergiu, Stoica Adriana, Suci Mihaela, Ștefan Raluca, Suhani Dan, Tanasă Petre, Teodor Dan, Timofti Adrian, Todirașcu Laura, Tomulescu Vasile, Ungureanu Cătălin, Ungureanu Gabriela, Vasilcin Ioan, Vieru Ludovic, Zaharia Cătălin, Zetu Dragoș, Zghibarcea Ștefan; Ineu - Drăgan Simion, Lupu Liviu, Mărginean Florin, Oprea Florin; Izvorul Crișului - Hodea Raluca; Întorsura Buzăului - Panait Eugenia, Panait Ion; Jibou - Sarca Alina; Jilava - Ștefănescu Elenella; Lampirt - Kirei Irina; Lămășeni - Stratulat Mihai; Lipova - Craici Zita, Szikora Alexandru; Livada - Vesa Samuel; Luduș - Dumitrescu Mircea; Lugoj - Astalas Victor, Buciu Anca, Buciu Hortensia, Calangiu Dănuț, Jucu Florin, Kristof Norbert, Libar Iosif, Munteanu Marcela, Năzdean Sergiu, Petrescu Eugen, Petruescu Andrei, Receanu Ramona; Lunga - Zajzan Agnes Katalina; Lupeni - Ardelean Marius, Barta Emil, Blendea Bogdan, Blendea Iliuță, Bodo Iosif, Daradics Otto, Hojda Daniel, Makutz Alajos, Moldovan Mircea, Resiga George, Szakacs Nicolae; Macea - Roman Victor; Malu Vânăt - Vică Ion;
Mangalia -
Mitescu Eugen, Neguțu Florin, Olaru Iulian, Stamate Lucian; Marga - Nosu Mihuț; Marghita - Bichiș Vasile, Geraly Laszlo, Grupul Școlar Agricol "Horea", Lavric Valentin, Nagy Laszlo; Matca - Istrate Dorina; Măgura - Bobolea Nicolae; Măgurele - Olariu Albert; Mâneciu Ungureni - Savu Sorin Dragoș; Măureni - Arsim Constantin; Mediaș - Bandi Mihai, Barta Dan,Bocioancă Ovidiu, Borcilă Adela, Bubău Ioan, Chisăliță Dumitru, Constantenec Mihai Ilie, Goșa Marius, Kurmes Katharina, Nicula Daniel, Obrejan Liviu, Raica Adrian, Solomon Cornel,Stănescu Anca, Surpețeanu Voichița, Șuteu Vasile; Medgidia - Fluerașu Narcisa; Miercurea Ciuc - Asociația de turism pentru ocotirea naturii, Bölöni Sandor, Imre Istvan, Kopacz Monica, Lukas Laszlo, Majal Csaba, Schulleri Friderich, Solyom Ladislau, Szatmari Laszlo, Szentes Kinga, Șleru Ioan; Mihai Viteazu - Nagy Alexandru; Mihail Kogălniceanu - Nicolescu Valentin; Mioveni - Achim Gheorgehe, Ivașcu Crina, Petre Gabriel; Mocești - Nechifor Ecaterina; Moeciu -Zichil Dan Florin; Mogoșești Siret - Ciobanu Felix; Mogoșoaia - Constanda Bogdan; Moinești - Prăjescu Vasile; Moldova Nouă - Preloucek Iosif; Moreni - Băcanu Vali; Motru - Cioabă Constantin, Miclea Aurel; Nădrag - Deliomini Arnold; Năpradea - Medve Aurel; Năsăud - Panaitescu Florin; Năvodari - Borodescu Dorin, Darie Mădălina; Negrești - Vasilică Constantin; Negrești Oaș - Berinde Răzvan; Negru Vodă - Cojocaru Anca; Nemșa - Pâslaru Mircea; Nucșoara - Berevoianu Constantin; Ocna Mureș - PaczayTünde, Sanislav Nicolae; Odorheiu Secuiesc - Balazs György, Boni Istvan Laszlo, Kovacs Kendi Lehel, Kovacs Maria, Mathe Laszlo, Pal Karoly, Sandor Ilia; Olănești - Feraru Nicușor; Oltenița - Anghel Daniel, Durlan Viorel, Popescu Robert; Onești - Buzzi Liviu, Dascălu Petre, Ifrim Aliana Maria, Ignat Felicia, Istrate Gheorghe, Leahu Daniel, Mocanu Adriana, Orheanu Mihaela, Tote Silviu; Optași - Cochinescu Aurică; Oradea - Ardelean Doina, Arendaș Bogdan, Bercea Ioan, Birtalan Csaba, Boer Aurora, Bușu Lucian, Camera de Comerț și Industrie Bihor, Cartis Gheorghe, Cercetașii României, Cherecheș Livia, Chirodea Daniela, Chiș Dorin, Coandă Sergiu, Cristea Șerban, Cuc Raluca, Daday Ildiko, Daday Ioan, Daday Zsolt, Dume Florin, Egri Francisc, Fekete Alexandru, Franki Csaba, Franțiu Hedwig, Fundația Ecotop, Hadnazi Ana Maria, Hogaș Cristian, Huchiu Marius, Iacob Anda, Iacobaș Paul, Jurcă Ioan, Kadar Ferenc, Kokta Szarolis, Kovacs Akos, Kovacs Sandor, Lar Georgeta, Lascău Dan, Leonida Gabi, Lincar Nicolae, Mărcuț Petru, Muzeul Țării Crișurilor, Nagy Botond, Nagy Katalin, Nistor Andrei, Nistor Simona, Nyilas Anamaria, Olah Attila, Perenyi Peter, Popa Alin, Potrovița Dan, Prișcu Șerban, Pugna Raluca, Purdea Ionuț, Roman Călin Florin, Roxin Ioan, Rus Vasile, Sahy Gavril, Săveanu Tomina, Semeș Adrian, Speo Club Cristal, Stăniloiu Titus, Tămășan Cristian, Teușdea Nicolae, Toda Gabriela, Trifa Marcel, UM 01277, Varga Andrei; Oravița - Bogdan Daniel, Crețu Constantin; Orăștie - Budeancă Nicolae,Ispas Florin, Moise Lazăr, Terfena S. R. L.; Ostra - Radu Bogdan Eugen; Otopeni - Barbu Mihai, Vasilescu Pierino; Oțelu Roșu - Arieșanu Nicolae, Boșneag Valentin, Danciu Alexandru, Dragomir Lucian, Farkaș Emil, Nosu Mihuț; Pașcani - Anechitei Constantin, Bistriceanu Claudia, Derscariu Adrian, Drucker Romeo, Grădinaru Lucian, Țigănașu Gelu; Părhăuți - Ignătescu Ana Maria; Pătrăuți - Nathan Bange; Păulești - Costache Eugen Dumitru; Pârscov - Lungu Nicușor; Periș -
Dumitru Adrian, Mihai Constantin Bogdan, Nicolae Iuliana;
Perișani - Popescu Adrian; Petrila - Cristescu Cristina, Grădinaru Constantin, Grădinaru Florin, Stroe Viorel; Petroșani - Bogdan Mihai Bujor, Ciupitu Mihaela, Costea Mircea, Gal Alin, Ițitesc Virgil, Kelemen Tiberiu, Livadariu Mihai, Nicu Robert, Pollak Vasile, Popa Ludovic, Popa Mihai, Țopescu Cristian; Piatra Neamț - Albu Gheorghe, Avasilcăi Iulian, Avădanii Elena, Cociorba Marieta, Dascălu Ovidiu, Dascălu Raluca, Fundația Ecomont, Grigoraș Andreea, Lefter Ștefan, Mladin Doru, Pascanu Ecaterina, Pascu Cristian, Radu Florin, Suditu Eugen, Timișescu Adrian, Timișescu Bogdan, Trăscăoanu Bogdan, Vasiliu Elena, Vernica Constantin, Vozar Mihai; Pitești - Arpechim S. A., Barbu Florin, Bica Vasilica, Bloju Cosmin, Bucur Bogdan, Burcea Marian, Camera de comerț și industrie Argeș, Crișan Radu, Diaconu Daniela, Dinescu Constantin, Donescu Mircea, Ene Costin, Gane Sorin, Iliescu Tatiana, Ionescu Bogdan, Ionescu Tudor, Marius Radu, Mănescu Gabriel, Niculescu Daniel, Nodea Ion, Oonescu Mircea, Păun Cristian, Petreanu Dănuț, Pintiuță Mihai, Popescu Mircea, Puiu Nicolae, Radian Eugeniu, Radu Florin, Radu Gava, Sănduloiu Ion, Sorescu Bogdan, Sorescu Dan, Stănescu Ileana, Șurlea Petruț, Taină Nicu, Tănăsescu Gabriel, Tudor Marian, Ungureanu Diana Elena, Vasilică Laurențiu, Vlăsceanu Laurențiu, Zarescu Cornel, Zgreabăn Denisa; Pleașa -Pănoiu Teodor;Ploiești - Albu Georgiana, Alexe Dan, Andron Liviu, Bobi Adrian, Cârtoaje Ani, Cârtoaje Cristian, Codalbu Cristina, Cogălniceanu Mihail, Constantin Adriana, Constantinescu Cătălin, Constantinescu Horia, Coțovanu Vasile, Cristescu Alin, Dănilă Laurențiu, Dițu Bogdan, Dogaru Cristian, Dumitrescu Sorin, Dumitru Mihai, Epure Marta, Ghiță Ion, Grigorescu Dan, Grigorescu Gabriela Elena, Iliescu Irinel, Ioniță Dan, Ioniță Vasilica, Irimia Marian, Lambru Liviu, Nacu Gabriela, Miu Florin, Munteanu Horia, Nancu Beatrice, Neicu Mădălina, Nistor Diana, Paleacu Dumitru, Pârvu Vasile, Pârlog Eduard, Pelerini Dan, Petrescu Mircea, Popescu Nicolae, Popescu Paul Adrian, Popescu Vlad, Rus Ioan, Samoilă Traian, Săbăreanu Ciprian, Șerban Alexandru, Udrea Răzvan, Vasile Mircea, Vasilescu Răzvan, Zamfir Corneliu; Plopeni - Mihalache Ionel; Podu Coșnei - Florea Ilie; Poiana Câmpina - Parnichi Gheorghe; Poiana Țapului - Șerban Mihai; Pojogeni - Gheorghe Cătălin; Polonia - Marcin Rektus, Jaroslaw Zukowski; Ponoară - Cipleu Călin; Popești -Dan Cătălin;Predeal -Cojocaru Carmen, Contanu Florin, Gâlea Gheorghe, Marian Elena, Perlik Romeo; Prundu Bârgăului - Corci Liliana; Pucioasa - Sprânceană Cătălin; Pui - Stanciu Venu; Pungești - Albăstroiu Simona; Rădăuți - Babiaș Andrei, Bouaru Laura, Bouaru Vasile, David Cristi, David Ștefan, Dumitrescu Florentin, Gherasim Lucian, Nicoară Romică, Onciulescu Gabriel; Râșnov- Ciorecan Cristian, Zalman Ioan; Recaș- Costa Ciprian; Recea - Boboc Sanda; Reghin- Cengher Mihai, Iacob Romeo, Lucaciu Alin, Tomuțiu Sorin Emil, Vlad Cristian; Reșița- Băran Constantin, Boabeș Gabriel, Bondar Alin, Buga Daniela, Caragea Marius, Contec S. R. L., Dandu Sergiu, Demenyi Margareta, Ehrmann Emanuel, Gheorghiu Dan, Imbrea Elena, König Carina, Micuci Tiberiu, Minghel Cristian, Musteț Iosif, Negrea Florin, Păun Cosmin, Stănescu Lucian, Tomescu Eugen, Urieș Constantin Romeo, Velcsov Cătălin; Ribița- Dușan Bujor; Râmnicu Sărat - Chirac Răzvan, Marin Mihai, Popa Dragoș, Popescu Costel; Râmnicu Vâlcea - Biblioteca Județeană,
Bodolea Anelia, Boița Radu, Cârjan Adrian, Cerbu Bogdan, Deaconu Constanța, Dimitriu Monica, Drosu Florian, Drosu Petre, Dumitrescu Constantin, Găvănescu Reghina, Ghițescu Sorina, Giurgiu Adriana, Indrieș Paraschiva, Ivan Eugenia, Mănăilă Gheorghe, Mincu Răzvan, Niță Alexandru, Panek Cristina, Proteasa Viorel, Roncea Daniel, Roșoga Tatiana, Saroș Rogobete, Stănescu Gheorghe, Tâlvănoiu Constantin, Tudose Popa Ilie Ștefan;
Râșnov - Popescu Gabi; Rohia - Filip Gherman; Roman - Ciobanu Eduard, Cristescu Adrian, Iordache Alin, Michiu Daniela, Mihălcuț Eduard, Paharnicu Daniel, Schwelfel Laura, Trifaș Ramona; Românești - Preda Daniel; Rovinari - Crăciun Rozina, Roman Ion; Roznov - Chiriță Claudiu; Salcea - Palamar Petru; Salonta - Csepregi Sandor, Nagy Francisc, Radev Ibolia; Sasca Montană - Orășanu Constantin; Satu Mare - Albu Ioan, Barbu Mircea, Barbu Mirela, Bratoșin Bogdan, Brădeanu Alin, Colodeiciuc Vlad, Crișan Gheorghe, Deac Vasile, Friederich Karl Ernst, Hersh Katalin, Mark Janos, Moldovan Ioan, Spătărel Diana, Șereș Mihai, Varga Ștefan Ioan; Săcălaz - Criste Marius, Savi Vlad; Săcele - Benedek Gabor, Dinulică Florin, Durbalău Polixenia, Fârtat Cornel, Ionaș Zsuzsanna, Koncsag Tiberius, Kovacs Attila, Lupșa Dorin, Mitu Cosca Ioana, Plopeanu Gabriel; Săsciori - Poenariu Narcis; Scoarța - Braia Ion; Sebeș - Botei Ioan, Porumb Teodor, Tomescu Aura, Trifu Horia, Turcu Vasile; Sebiș - Barbatei Marian, Lazăr Ana Neli, Pătean Mircea; Sfântu Gheorghe - Bede Xenia, Benedek Zoltan, Dukret Lajos, Erdö Laszlo, Kakas Zoltan, Kozlö Zsolt, Liceul "Mihai Viteazul", Manția Andraș, Munteanu Marius, Negoiță Clementina, Potra Adriana, Sebestyen Andras, Todor Ovidiu, Vas Tiberiu, Zarto Kocsis Gabor; Sfântu Ilie - Talancă Florin; Sibiu - Bențea Marian, Bichiș Cristian, Bichiș Marius, Bischin Ioan, Bârsan Ioan Marcel, Blazsani Gabriel, Blăjan Ovidiu, Boerescu Flaviu, Borlea Flaviu, Bucuță Cătălin, Cașolțian Ana, Ciurea Stelian, Constantiniu Liviu, Coțofan Liliana, Cristea Lucian, Deak Tiberius, Dengel Elke, Dogaru Mariana, Dreptate Alin, Dumulescu Codruța, Florea Adrian, Fundația Ecomont, Gioadă Liuță, Gligor Maria, Gurău Daniel, Hanzu Mircea, Horvath Ioan, Horvath Roxana, Lungu Daniel, Malene Dorina, Marinescu Mihaela, Matei Sorana, Mărcuț Teodora, Matei Sorana, Mierlușca Constanța, Milian Narcisa, Modran Liviu, Morariu Costin, Munteanu Cosmina, Muzsnay Iosif, Nan Mircea, Nandris Ingeborg, Nate Maria Liliana, Nicuță Constantin, Oros Doru, Pădurean Sorin, Păun Gabriel, Petre Corina, Philippi Johannes, Pleșia Nicolae, Popovici Anca, Popovici Camelia, Puiu Constantin, Radu Florian, Ranf Nicolae, Rucărean Gheorghe, Scutaru Elena, Stan Costică, Șerban Radu, Șerban Radu Mircea, Tarcea Dan, Teleman Mihaela, Troancă Dumitru, Voinescu Costin, Voinescu Mihai; Sighetu Marmației - Bodor Cristian, Ghiran Iosif, Moiș Marius, Pop Petru, Szilärd Iona, Turda Remus, Varga Vasile; Sighișoara - Muntean Horia, Savu Lenuța, Savu Mihai; Sihlea - Szilvasi Dan; Simeria - Bartos Gabriela, Raicu Mihai; Sinaia - Bălțatu Adrian, Botezatu Dan, Dobre Cornel, Ene Marian, Ionescu Eugen, Laiu Răzvan, Mirica Damian Cătălina, Radu Andrei, Ruxanda Laura, Șerban Alexandru; Sângeorz de Mureș - Bartha Jenö Robert; Sânleani - Vesa Samuel; Sânnicolau Mare - Burcea Gheorghe, Bizău Aritoneta, Nacov Ramona; Sânmartin - Pasztai Zoltan, Petrică Ionuț; Sânpetru - Trușcă Tudor Mircea; Slatina - Arghir Mitruț, Chintescu Florin, Cochinescu Aurică, Marin Nicoleta, Minciu
Damian, Stana Daniel, Șerban Iulia;
Slănic Moldova - Ladaru Laurențiu, Lascau Vincențiu; Slănic Prahova - Iliant Ioan Bogdan; Slobozia - Avram Marian, Georgescu Ilie, Lalu Nicolae, Ștefănescu Rodica, Ursu Mirela; Sohodol - Voinescu Nicolae; Stâlpeni - Pătru Luminița; Strehaia - Tiribentea Gheorghe; Suceava - Afloarei Lucian,Alexa Leonard, Anușca Andrei, Ardelean Mihai, Băbăscu Elena, Bălan Corneliu, Boboc Andreea, Bujoreanu Cătălina, Capverde Cristinel, Covalschi Paul, Cuciureanu Corneliu, Curaleț Adrian, Exner Monica, Gafencu Marius, Gheorghiu Michael, Image Plus S. R. L., Lăzureanu Liviu, Liteanu Voinescu Vlad, Maerean Ionuț, Mitrofan Virgil, Munteanu Eugenia, Negru Mihai, Opaiț George, Pahomi Sorin, Pop Carmen, Prepeliuc Aurel, Răgușitu Marius, Ruptaș Mona, Rusu Marius, Șmul Lucian, Tucaliuc Dimitrie, Țipurcea Dumitru, Zaharia Ciprian; Șaru Dornei - Rusu Dragoș, Sabie Dumitru; Șcheia - Talancă Florin; Șemlac - Hornoi Lucian; Șesuri - Trif Mircea; Șiria - Trif Gheorghe; Ștefan cel Mare - Marin Nicoleta; Tătărani - Hinterreiter Alfred; Tăuții Măgherăuș - Gheție Mihai; Tecuci - Avram Rareș, Banea Dumitru, Boicu Nicolae, Chiriac Dan, Șonei Narcis; Timișoara - Albescu Sorin, Albu Cotiso, Arghiropol Violeta, Asociația speologică Prusik, Atnagea Ioan, Bălescu Horațiu, Bărbieru Mircea, Bărglăzan Mircea, Becheru Costel, Bedreag Corina, Bedreag Ovidiu, Benedek Ladislau, Brașoveanu Aurel, Brânzaș Ioan, Burdan Mihai, Chioreanu Mircea, Ciulă Alin, Ciuloi Ștefan, Coneac George, Croitoru Emilian, Daminescu Livius, Dan Mihai, Dan Roxana, Deac Pavel, Diță Dumitru, Eeier Horea, Erja Ionel, Filip Corina, Fizeșan Florin, Fometici Traian, Francisc Petru Dupța, Franțescu Silviu, Frics Ladislau, Frunză Mihai, Gal Ladislau, Georgescu Nicolae, Giuverdea Iancu, Glăvan Adrian, Gosta Mihai, Grăjdeanu Marietta, Haranguș Ioan, Horvath Sebastian, Huțuleac Codruț, Ilie Daniel, Illes Mihai, Ivan Elena, Jelics Marius, Jitărel Alin, Jurca Lucian, Jurcă Flavius, Kiss Isvanfi Tünde, Komlosi Claudia, Korodi Iosif, Kotai Iosif, Lăncrăngean Adrian, Lukacs Ioan, Man Lucian, Mangu Corina, Marcu Ioan, Mirăuță Valerian, Misiunea Creștină Noua Speranță, Melnic Nicolae, Milici Daniela, Moisa Mihaela, Moise Adrian, Moldovan Lucia Monica, Molnar Nicolae, Monea Viorel, Montan Grup Prietenii Naturii, Mureșan Maralin, Müller Artur, Nicolescu Tudor, Novac Dorin, Novac Traian, Oana Claudia, Ogârcin Viorel, Ognean Daniel, Olărescu Radu, Oprea Florin, Oprișan Silviu, Paica Dan Marin, Panciu Gabriel, Păcuraru Mihai, Pârvu Corneliu, Petriț Ioan, Petruș Sever, Pop Liviu, Popescu Doru, Popovici Adrian, Poti Jozsef, Rez Adelheid, Sarcină Laurențiu, Simu Andrei, Siniteanu Adrian, Sâmpăleanu Dorina, Seghedi Sorin, Socaci Emil, Sterp Gheorghe, Sticlaru Adrian, Stoica Luminița, Schultes Gabriela, Suhățeanu Horațiu, Szabo Ladislau, Szölösi Cristina, Școala nr. 30, Șipoș Gabriela, Șoica Viorica, Terchilă Marius, Tomescu Alis, Trabajko Gabriel, Ulecan Consuela, Ungureanu Mihai, Vatamaniuc Daiana, Vieru Petru, Zimbru Angelica; Târgoviște - Burlacu Gheorghe, Gastaldo Mircea, Gorghiu Gabriel, Gorghiu Laura, Joița Iuliana, Radu Mihai, Ralea Daniel, Romanciuc Constantin, Teodor Viorel, Universitatea Valahia; Târgu Bujor - Horghidan Mihaela; Târgu Cărbunești - Smarandoiu Gheorghe; Târgu Frumos - Feclistov Cristina; Târgu Jiu - Badea Alin, Catrina Sevastian, Cănăvoiu Alin, Cioi Gheorghe, Cornoiu Sabin, Dumitrache Monica, Dumitru Monica, Dumitru Aurel, S. C. Gorj Tourism, Nițoi Traian, Popescu George, Trottea Ioana,
Vasile Mihaela, Urbanek Adrian;
Târgu Mureș - Balint Akos, Bartha Laszlo, Bartha Sandor, Belean Ovidiu, Benkö Joszef, Bölöni Szabolcs, Borsos Gellert, Călușer Ioan, Chindea Emil, Chiorean Vasile, Chițu Mihai Daniel, Câmpean Corina, Comeș Ovidiu, Corbeanu Dan, Dredețean Radu, Elenim Mircea, Ferencz Ladislau, Gal Istvan, Graur Gabor, Greab Adrian, Iosof Radu, Ispas Ioan, Ispas Mihaela, Kocsis Laszlo, Moldovan Sabin, Nemet Jozsef, Nica Camelia, Ognean Petru, Oltean Mihai, Papai Magdalena, Pasat Gheorghe, Peter Istvan, Pop Ioan, Popa Müller Victor, Predețeanu Radu, Pungucz Karoly, Rit S. A., Simon Francisc, Szekely Laszlo, Țarca Iosif, Vajda Attila, Vajda Tamas, Vargancsik I., Vitos Gabor; Târgu Neamț - Stan Costel Cătălin; Târgu Ocna - Asmarandei Cezar, Garbiz Lidia; Târgu Secuiesc - Mako Attila; Târlungeni - Simion Istvan; Târnăveni - Banc Daniela, Bugnar Claudiu, Chibulcutean Zamfir, Corburean Cristian, Kovacs Francisc, Martiniuc Mihai, Martiniuc Narcis, Mureșan Aurel, Sita Fănel, Szöri Istvan, Veress Adam, Ziegler Robert; Tohan - Săcărea Bogdan, Săcărea Lucica; Topleț - Pârvulescu Anca, Pârvulescu Geta; Toplița - Balla Peter, Biblioteca orășenească, Dan Adrian, Szabo Adrian; Tulcea - Bașchir Laurențiu, Bogdan Valerică, Condrat Marius, Tolontan Iulian; Turda - Bacicu Marta, Biblioteca Municipală, Chețan Edit, Chețan Nicolae, Pop Horea, Popa Sebastian, Roșca Alin; Turnu Măgurele - Jderu Gabriel; Țintești - Ralea Daniel; Țuglui - Andrițoiu Tatiana; Ungheni - Poptămaș Marius; Vaslui - Budeanu Elena, Bularda Alina, Gheorghiu Florin, Nedelcu Constantin; Vatra Dornei - Albei Mihai, Ionescu Ovidiu, Oslobanu Aurica, Volosciuc Raol; Vălenii de Munte- Bahunu Ingrid, Bahudu Milela; Vicovu de Jos - Breabăn Petru; Vicovu de Sus - Ursulean Ion; Victoria - Culacov Alexandru, Salvamont; Viscri - Gihr Roman; Vitănești -Turuianu Narcis; Vânju Mare - Grecu Alin; Vladimirescu - Julan Ioan; Voluntari - Dumitrescu Daniel; Vorța - Petrescu Dumitru; Vulcan - Homescu Alin, Huszak Istvan, Răcaru Constantin; Zalău - Deak Laszlö, Mureșan Dumitru, Prodan Liliana, Sterczel Erzsebet, Szabo Andras, Szabo Arpad; Zăbala - Izsany Maria; Zărnești - Bernec Gabriela, Burlacu Mihai, Buta Marius, Olariu Dorel; Zemeș - Dârlău Valentina; Zigoneni - Dinoiu Bogdan; Zimandu Nou - Duma Cornel;Zimnicea -Neacșu Tiberiu;Zlatna -Puiuleț Adrian;1 Decembrie -Bașturea Mihail.
actualizat la 05.08.2003

Author: Ică Giurgiu
Views: 85412, Last update: Thu, Aug 7, 2003


Login or register to comment



© Copyright 1999-2014 www.alpinet.org